Стилски подиум за танцување

Стилски LED подиум за танцување

Нашата мисија е да ја претвориме вашата визија во реалност преку персонализирани, скалабилни решенија за приказ и за внатрешни и за надворешни простори.Ние се стремиме да создадеме привлечни и влијателни визуелни слики што ќе ја ангажираат, информираат и воодушевуваат публиката.ја осветлуваат публиката.напредната технологија.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
предводена подиумот купи

Производител на подиум за танцување, фабрика, добавувач во Кина

Huajun е кинески производител на подиуми за танцување, основан во 2005 година, специјализиран за производство на LED подови за танцување.Компанијата се простира на површина од 9.000 метри квадратни и вработува околу 92 лица.Ние произведуваме подиум за танцување за клиенти од целиот свет.Со цел да се задоволат потребите на клиентите, ние поддржуваме прилагодување.

Покрај тоа, сите наши производи се произведени со напредна технологија.Безбедни, тенки и цврсти, LED подови лесни за монтирање и отстранување, нудат постојан или случаен избор на бои, брканици или дезени, па дури и можат да реагираат на музика.Имајќи ги предвид овие барања, Haujun разви и патентира едноставен, но многу уникатен дизајн.Нашата мисија е да ја претвориме вашата визија во реалност преку персонализирани, скалабилни решенија за приказ и за внатрешни и за надворешни простори.Ние се стремиме да создадеме привлечни и влијателни визуелни слики што ќе ја ангажираат, информираат и воодушевуваат публиката.

Едношалтерски решенија за дизајн и производство

Илјадници постоечки големини ефикасно ги заштедуваат вашите трошоци

Брза испорака со супер квалитетни производи

Потврден добавувач со совршена услуга по продажбата

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Вашиот добавувач на Illuminated Planters

CE & RoSH ревидирани осветлени жардинери

HUAJUN, професионален производител на подиуми за led, е одобрен од CE и RoHS сертификати.

Сертификат за тест за производство

Ќе издадеме сертификат за тестирање за секоја нарачка пред пратката.Погрижете се на подиумот за танцување да ги исполни стандардите за хемиски состав и стандардите за изведба.

0% Жалба за квалитет

HUAJUN има напредна внатрешна лабораторија за тестирање на квалитетот, тим за инспекција на КК, 100% проверен подиум за танцување пред пратката, го гарантира квалитетот на производот и ги елиминира вашите грижи.

Брза испорака

HUAJUN одржува стабилно време на испорака 25 дена или помалку.Имаме комплети опрема за производство и систем за тестирање кои го обезбедуваат вашиот датум на испорака.Дури и во шпицот на сезоната, можеме да го фатиме времето за испорака.Нема да има одложување.

Изберете го вашиот Led подиум за танцување

1.ПлоштадЛед подиумот за танцувањеs

Школката е изработена од PE+стакло материјал, кој е цврст, водоотпорен и не се лизга.Внатре во RGB LED диоди,боите се менуваат со далечински управувач и допир (кога ќе го допрете подот, боите на LED светлата ќе се променат) (со батерија, со полнач.Квадратното подиум за танц има два режима: контрола на допир и далечински управувач.

Инструкции:Внатре во RGB LED диоди, боите се менуваат со далечински управувач и допир (при допир на подот, боите на LED светлата ќе се променат) (, со батерија, со полнач)

Ставка:BR8800D3

Големина (см):37*37*10см

Големина на пакување (cm):38*40*24cm/2 парчиња/CTN

Напон:DC12V 102 парчиња RGB LED диоди, 20W

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Контрола на допир Led Dance Floor на големо и прилагодено

Инструкции:Внатре во RGB LED диоди, боите се менуваат со далечински управувач и допир (при допир на подот, боите на LED светлата ќе се променат) (, со батерија, со полнач)

Ставка:BR8800D1

Големина (см):50*50*6,5см

Големина на пакување (cm):54*51*15cm/2 парчиња/CTN

Напон:DC12V 102 парчиња RGB LED диоди, 20W

Водоотпорен:IP65

Носива: 500 кг/парче

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Инструкции:Внатре во RGB LED диоди, 16 бои се менуваат со далечински (со батерија, со полнач)

Ставка:BR8800D6

Големина (см):50*50*7см

Големина на пакување (cm):56*56*22cm/2pc/CTN

Водоотпорен:IP65

Носива:500 кг/парче

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

2. Тркалезна предводена подиумот за танцувањеs

Школката е изработена од PE материјал, кој е цврст, водоотпорен и не се лизга.

Инструкции:Внатре во RGB LED диоди, 16 бои се менуваат со далечински (со батерија, со полнач)

Ставка: BR6403B1

Големина (см):50*50*7см

Големина на пакување (cm):56*56*22cm/4pcs/CTN

Напон:DC12V 102 парчиња RGB LED диоди, 20W

Водоотпорен:IP65

Носива:500 кг/парче

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

3.DMX 3D Бесконечност и илузии предводени од подиуми за танцување

DMX е метод и техника што ја користат професионалците од сцената и осветлувањето за контрола на инструментите за осветлување.На конзолата DMX, доаѓањето на технологијата за затемнување DMX значи можност за вклучување и исклучување на уреди за осветлување, контрола на интензитетот и брзината на светлината.Модерниот осветлен под користи обоено LED осветлување.Типично црвени, зелени и сини ламби се користат за поширок опсег на бои.Подовите обично се составени од цврсти квадратни единици на врвот со калено стакло.Врвот е дифузна светлина со изедначена боја.

Инструкции:Внатре во RGB+W LED диоди, 16 бои се менуваат со далечински (со батерија, со полнач)

Ставка:BR8800D5

Големина (см):50*50*7см

Големина на пакување (cm):56*56*22cm/2pc/CTN

Напон:AC90-260V, 50/60HZ

Потрошувачка на енергија:15 w

Кол.60 парчиња/ од 2мм лед

Водоотпорен:IP65

Носива:500 кг/парче

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

4.Интерактивнапредводена подиумот за танцувањеs

Интерактивна Карактеристики на подиумот за танц:

Звучи активен

Чекор индуктивен – прикажува динамички обрасци со допир со една точка или индукциски допир

Интерактивното подиум за танцување е многу популарно кај децата и е одлично за стоматолошки ординации, педијатриски центри, центри за деца, ресторани ориентирани кон семејство/деца и за домашна забава.Возрасните ги сметаат и за забавни и можат одлично да одговараат за ноќен клуб.

Инструкции:Внатре во RGB+W LED диоди, 16 бои се менуваат со далечински (со батерија, со полнач)

Ставка:BR8800D4

Големина (см):50*50*7см

Големина на пакување (cm):56*56*22cm/2pc/CTN

Напон: AC90-260V, 50/60HZ

Потрошувачка на енергија: 15 w

Кол.60 парчиња/ од 2мм лед

Водоотпорен:IP65

Носива:500 кг/парче

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Не можете да го најдете тоа што го барате?

Општо земено, во нашиот магацин има залихи на обични подиуми за танцување или суровини.Но, ако имате посебна побарувачка, ние исто така обезбедуваме услуга за прилагодување.Ние исто така прифаќаме OEM/ODM.Можеме да го испечатиме вашето лого или бренд на подиумите за танцување.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
танц 4

Зошто да изберете Лед подиуми за танцување

 

LED подиумот е нова генерација на осветлување.Како што еволуираше модата за забава, така и старата технологија на осветлување се користи за осветлување на подот.Тоа е напредокот на технологијата што ги направи LED дигиталните подови попопуларни од кога било досега.Денес, LED светлата на сцената се насекаде насекаде за различни прилики, вклучувајќи магични свадби, возбудливи ноќни клубови, возбудливи концерти, преполни трговски центри и многу повеќе.

 

Целосно персонализиран: Вашиот планер за забави ќе биде воодушевен од изборот на подиумот за танцување со LED диоди бидејќи ја подига естетиката на вашиот танцов настан на сосема ново ниво.Полесно е да се совпадне со темата на забавата бидејќи подното светло е интелигентно контролирано и може да се менува со 16 менувања на бои.Можете да го прилагодите ефектот на осветлување што го сакате.

Осветлување на просторијата:LED светлото на подот за танц е одлично само по себе, но исто така е совршено дополнување на надземното осветлување.Светлата се слаби на танцот, особено со расположениот осветлување.Кога луѓето пијат повеќе алкохол и се опуштаат, тие исто така имаат тенденција да губат рамнотежа.LED подиумот за танц го осветлува подот долу за да ја подобри видливоста.Заштитете ги вашите гости и осветлете им ја патеката кога користите осветлен под.

Создадете атмосфера: Ако навистина сакате да го издвоите вашиот настан, LED танцот е најдобриот избор за вас.Тој е целосно персонализиран и го поставува расположението за цела ноќ.Одличен е и како дополнително осветлување и остава одличен впечаток.Можеме да ја контролираме трансформацијата на светлата преку компјутерот и да користиме различни светла за да ја промениме целата атмосфера на собата.За време на бавните танци, светлата може да се постават на еднобојни, а за време на побрзи песни;тие можат да мешаат бои и да се менуваат во ритамот на музиката.Тоа може да биде одличен начин да додадете малку возбуда и енергија на подиумот за танцување на свадба.

Функционални карактеристики

Сите наши производи се направени со напредна технологија.Овие RGB/бели подни панели се најтенки од нивниот вид на пазарот.Тие се лесни, цврсти и можат да се користат во различни апликации.

 

Квалитетна завршница:Покривка од калено стакло со висока јачина или PE куќиште, толку долг работен век, ниски трошоци за одржување.

Интегриран дизајн и перформанси:Лесниот модул обезбедува брз и удобен транспорт, инсталација и кинење.Најдобрата технологија за LED дисплеј во класата обезбедува рамна и непречена врска

 

Далечински управувач:Тие се исто така идеални за барови, клубови, ресторани и барови.Во опсег од 15 метри, далечинскиот управувач ви овозможува да изберете боја или да менувате две бои.Во зависност од ефектот што го сакате, направете ги светлата да избледат, да трепкаат или да блескаат.

 

 

DMXКонтрола: Ви овозможува да контролирате светлосни ефекти користејќи ја конзолата DMX, за да можете лесно да креирате висококвалитетни виртуелни сцени. Подиумот за танцувањесо различни начини на промена(ако ви треба DMX функционалност, ве молиме контактирајте со службата за корисници)

 

Високо носивост:Подиумот за танцувањеможе слободно да се гази бидејќи се подложува на ригорозно тестирање на притисок за да се обезбеди носивост до 500 kg/m2.

 

Заштита од истурање: Прашина и водоотпорен дизајн со рејтинг до IP65 штити од случајно излевање и дамки.Мазна плоча без темни/блескави области.

 

добавувачи на led екран на подиумот за танцување

Популарен е во ноќни клубови, барови, театри, станбени средини, луксузни хотели и трговски центри.Може да се користи на саеми за да привлече внимание.Се состои од LED систем што ја менува бојата и површина од калено стакло.Тие имаат силна отпорност на удар.Склопувањето и поставувањето се едноставни и потребни се само неколку минути за да се завршат.

Зошто да не одберете нас како добавувач на подиумот во Кина

Huajun има 17 години искуство во производството и е еден од врвнитеDance подни производители во Кина.Сертифициран е од CE, FCC, RoHS, BSCI, UL, итн.

Ако сакате да купитепредводена подиумот за танцување, ве молиме контактирајте со нас, ние сме подготвени да ви обезбедиме понуда,И испорачан директно од фабриката во вашата земја.

Најдобар квалитет.Имаме богато искуство во производство, дизајн и примена на

подиумот за танцување, и опслужи повеќе од 210 клиенти ширум светот.

Конкурентна цена.имаме апсолутна предност во цената на суровините.Под истиот квалитет, нашата цена е генерално 10%-30% пониска од пазарната.

Услуга по продажба.Ние обезбедуваме политика за гаранција од 2/3/5 години.И сите трошоци ќе бидат на нашата сметка во рамките на гарантните периоди доколку проблемите се предизвикани од нас.

Брзо време на испорака.Ние го имаме најдобриот шпедитер, достапен за испорака по воздушен експрес, море, па дури и услуга од врата до врата.

Прилагодено:Нарачката OEM/ ODM/ SKD е прифатлива.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
https://www.huajuncrafts.com/illuminated-planters/

Најчесто поставувани прашања

Кога можам да ја добијам цената?

Ние обично даваме понуда во рок од 24 часа од добивањето на вашето барање.

Ако сте многу желни да добиете цена, ве молиме јавете ни се.

Се надеваме дека можете да обезбедите конкретни типови на слики за да можете да добиете попрецизен цитат.

Може ли да нарачам примерок?

Да, ние нудиме примерок услуга.Ве молиме имајте предвид дека ние наплаќаме за нашите примероци, сепак, можеме да понудиме целосна наплата (минус трошоците за испорака) ако примероците ни се вратат.

Колку време е потребно да се инсталира подиум за танцување?

 

Типична големина на подиумот од 4m x 4m (16ft x 16ft) трае до еден час, а демонтирањето може да се направи за 30 минути.

 

Може ли подиумот да се постави во каква било форма или големина?

 

Формата може да биде квадратна, правоаголна или Т-форма.

 

Дали подиумот е лизгав?

Не, површината на подиумот е дизајнирана да се користи како подиум за танцување и е направена од цврст акрилик, така што не е лизгава под нозете.Сепак, нашите правила и услови велат дека на подиумот не треба да се земаат течности, пијалоци или храна.

Што ако подиумот се расипе?

Ќе го организираме инженерството за да ви помогне да го решите проблемот.Ако не можете да го решите проблемот, можете да аплицирате за враќање во одреден временски период.

Дали ги дизајнирате и произведувате сите LED производи сами?

 

Се разликува од другите играчи во индустријата кои увезуваат LED производи.Во Huajun, сите решенија за LED дисплеј се дизајнирани, проектирани и произведени во одделот за внатрешно производство.Имањето наши производствени капацитети ни овозможува на нашите клиенти да им обезбедиме најсофистицирани решенија, приспособени до совршенство.

 

Која е максималната големина на дисплејот што можете да го дизајнирате?

Нашето мото е да ја претвориме вашата визија во реалност.Ако можете да сонувате, можеме да дизајнираме.Кога станува збор за развивање на подиумот од соништата, ние целосно ги поддржуваме сите облици, големини и моќи.

Дали имате посебен услов?

Ние прифаќаме OEM/ODM.Можеме да го испечатиме вашето лого или име на бренд на телото на подови.За точна понуда, треба да ни ги кажете следните информации:

Спецификација

Ве молиме кажете ни барања за големина;IP одделение;и ако треба да додадете дополнителна функција како тежина, напојување од батерија или приклучено на струја;една боја трансформација или повеќе обоени трансформации итн.

Квантитет

Нема ограничување за MOQ.Но, за количините Max, тоа ќе ви помогне да добиете поевтина цена.Повеќе нарачани количини, толку пониска цена може да добиете.

Апликација

Кажете ни ја вашата апликација или детални информации за вашите проекти.Можеме да ви го понудиме најдобриот избор, во меѓувреме, нашите инженери можат да ви дадат повеќе предлози според вашиот буџет.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја